Dušan Ivanović iz Lapljeg sela vicešampion sveta u kik-boksu
23/04/2018 10:36|Autor: office@newpressproduction.com|Pregleda: 859 |
|

Čaglavica, 23.04.2018. - Dušan Ivanović iz Lapljeg Sela osvojio je srebrnu medalju na Svetskom kupu u kik-boksu koji je prošle nedelje održan u austrijskom gradu Insbruku.

Dvadeset šestogodišnji Ivanović član je kik-boks kluba "Šakali" iz Lapljeg sela.

Dušan  je u finalu Svetskog kupa izgubio od takmičara iz Beča Tomasa Frodhacera.

Njegov trener Slobodan Stanisavljević rekao je za NEW-PRESS da pravda nije bila na strani Dušana,  jer ga je protivnik savladao „nepravilnim i nesportskim udarcem u prepone“.

„Smatram da su sudije morale da prekinu meč ili dodele kazneni poen protivniku. To što se dogodilo je velika nepravda“, kaže Stanisavljević.

Na Svetskom kupu je učestvovao i Slobodan Stanisavljević koji je poražen u četvrtfinalu od takmičara iz Poljske.

Troškove puta, smeštaja i učešća na ovom takmičenju finansirala je Opština Gračanica sa 750 evra.

Na Svetskom kupu je učestvovalo preko 2.500 takmičara iz 35 zemalja sveta.